De relatief rustige vulkaan Mount Ontake (Ontakesan) barsten afgelopen zaterdag 27 september rond 12:00 volledig onverwacht uit. Hierdoor kwamen er een hoop wandelaars vast te zitten op de berg. De berg is in de herfst namelijk een populaire wandelbestemming door de prachtige verkleuring van de bossen eromheen.
Mount Ontake
Mount Ontakesan afgekort Ontake ligt hemelsbreed precies tussen Kyoto en Nagano in en ongeveer 300km vanaf Tokyo af. De Vulkaan is 3067 meter hoog en een prachtige bestemming voor wandelaars. De wandelaars kunnen de berg het gehele jaar door beklimmen maar de meeste doen dit in de herfst of lente omdat de kleuren op de berghellingen dan prachtig zijn. De vulkaan is relatief rustig maar heeft al eerdere uitbarstingen gehad, deze waren echter in een veel kleinere schaal. In 1991 en 2007 waren er twee kleine uitbarstingen die niet veel meer deden dan de mensen eromheen even wakker schudden dat ze in de buurt van een vulkaan wonen.
De vulkaanuitbarsting van Mount Ontakesan
De uitbarsting van 27 september 2014 is nu al één van de ergste die Japan de afgelopen decennia heeft meegemaakt. Het dodenaantal wordt geschat op 30 maar dit kan nog verder oplopen. Ondanks dat de vulkaan relatief weinig gevaarlijk steen en magma uitspuwt gaat het bij de uitbarsting van Mount Ontakesan vooral het vulkanisch as wat neerdaalt en een gevaar vormt voor mens en dier. Dit vulkanische as is zo fijn dat het je longen permanent kan beschadigen wat meestal tot het overlijden van de persoon of dier leidt. Wij hopen op het beste voor de mensen die nog vermist zijn op de vulkaan. Ons medeleven gaat uit naar de familie, vrienden en kennissen van de slachtoffers.